Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja.

  W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas hialuronowy oraz implanty piersiowe. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdą z metod.

  Lipomodeling, czyli jak powiększyć biust wykorzystując nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie?

  O lipomodelingu mówi się, że jest to zabieg „2 w 1”. Wszak, aby powiększyć biust niezbędna jest realizacja liposukcji – odsysania tłuszczu. Dzięki temu, nie tylko powiększamy piersi, ale także zmniejszamy poziom tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud oraz pośladków.

  Co ważne, lipomodeling to forma zabiegowa, której rezultaty są najbardziej zbliżone do naturalnego efektu. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu piersi naturalnie zbudowane są z tkanki tłuszczowej.

  Niestety, to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Przede wszystkim, trudno określić efekty powiększania piersi tkanką tłuszczową. Przyswajalność pozyskanego materiału jest bardzo różna, może być równa zarówno 10%, jak i 80%. W związku z tym, niekiedy aby uzyskać wymarzony efekt trzeba poddawać się powiększaniu kilka razy.

  Implanty piersiowe, czyli powiększanie biustu operacją plastyczną

  Zabiegiem, który cieszy się zdecydowanie najwyższą popularnością wśród kobiet jest powiększanie piersi poprzez wszczepienie specjalistycznych implantów (o okrągłym lub anatomicznym kształcie). To bez wątpienia metoda, która gwarantuje najwyższą efektywność. Biust powiększony jest trwale.

  Niezwykle istotne jest również to, że kobieta decydująca się na tę formę powiększania piersi może swobodnie zdecydować o kształcie i rozmiarze nowego biustu. Rzecz jasna, chirurg oferuje swoją pomóc i służy radą.

  Warto jednak pamiętać, że spośród wszystkich rozwiązań, powiększanie biustu przy wykorzystaniu implantów jest zabiegiem najbardziej inwazyjnym. Choć rzadko kiedy dochodzi do incydentów i powikłań, to należy zdać sobie sprawę, że takie sytuacje się zdarzają.

  Istotnie, implanty piersiowe stale są udoskonalane. Ich wypełnienie bywa różne, a powłoka zwykle jest silikonowa.

  Kwas hialuronowy, czyli zabieg o niewielkiej inwazyjności

  Kobiety, które pragną powiększyć piersi, ale nie zamierzają poddawać się inwazyjnym zabiegom mogą skorzystać z oferty wypełniania biustu kwasem hialuronowym. To metoda, która pozwala powiększyć piersi średnio o 1-2 rozmiary.

  Zabieg wykonany jest przy znieczuleniu miejscowym (rzadko pod narkozą). Chirurg wykorzystując niewielką igłę wprowadza kwas hialuronowy i delikatnie modeluje piersi. W zależności od pierwotnego rozmiaru biustu, można powiększyć piersi o 1-2 rozmiary. Co ważne, uzyskany efekt prezentuje się całkiem naturalnie.

  Wadą tego rozwiązania jest to, że trwałość wypełnienia oscyluje w granicach 18-24 miesięcy. Oznacza to, że kwas hialuronowy wchłaniany jest przez organizm, co sprawia, że aby stale cieszyć się dużym biustem musimy realizować zabiegi uzupełniające.

  Alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Czy warto sięgnąć po tabletki, dietę i kremy na większy biust?

  Ze względu na relatywnie wysokie koszty zabiegów medycyny estetycznej, wiele kobiet poszukuje rozwiązań alternatywnych, tudzież – tańszych sposobów na większy biust. Wśród najczęściej sugerowanych metod wymienia się:

  Tego typu sposoby, bezustannie zyskują na zainteresowaniu. Uwarunkowane jest to przez całkiem wysoką efektywność. Niektóre preparaty pozwalają powiększyć biust nawet o 1-2 rozmiary.

  Oczywiście musimy sobie zdać sprawę, że nie są to metody, które GWARANTUJĄ rezultaty. Nie mniej jednak, z całą pewnością warto się im przyjrzeć zanim podejmiemy decyzję o realizacji drogiego, inwazyjnego zabiegu. Tym bardziej, że opinie na temat niektórych preparatów są więcej, niż zachęcające.

  RELATED ARTICLES

  bcaa

  Aminokwasy BCAA – co to jest?

  Aminokwasy BCAA stanowią niezwykle ważny element suplementacji w diecie aktywnych osób. Te specyficzne białka mają bowiem ogromny wpływ na wiele procesów, a mianowicie: ułatwiają wzrost mięśni, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminują zmęczenie treningowe. Aminokwasy BCAA – co to jest? BCAA (Branched-Chain Amino…

  powiększanie biustu zabiegi

  Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja. W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas…

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *