Bez cienia wątpliwości włosy stanowią bardzo ważny element urody. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. Dlatego też, niezwykle ważne jest aby odpowiednio je pielęgnować i stylizować. Dzisiaj pragniemy przedstawić Państwu szereg rad, które pozwolą utrzymać włosy w optymalnej kondycji. To z całą pewnością wpłynie na ich wygląd, tudzież objętość i intensywność koloru.

  • Korzystaj z delikatnych szamponów – wiele osób nie przykłada wagi do zabiegów o charakterze higienicznym. To wielki błąd. Mycie włosów jest bowiem procesem, który wykonujemy najczęściej, a zatem należy do niego przyłożyć szczególną uwagę. Nie wybieraj silnych detergentów. Do codziennej pielęgnacji wystarczy wykorzystywać delikatne szampony, których zadaniem jest tylko odświeżenie włosów.

  • Zdrowo (się) odżywiaj – w zdrowym ciele… zdrowe włosy. To, co dostarczamy w diecie organizmowi ma przełożenie na ogólną kondycję naszego ciała, w tym także włosów. Dieta powinna być zdrowa, zbilansowana i bogata w minerały i witaminy. To z całą pewnością wpłynie na kondycję włosa i jego wygląd.

  • Nie korzystaj z wysokich temperatur – lokówka, prostownica czy nawet suszarka – to urządzenia, które bazuja na wysokich temperaturach. Regularne stosowanie tych urządzeń wpływa na strukturę włosa, wysusza go i znacznie pogarsza jego wygląd. Należy ograniczyć stosowanie do minimum.

  • Odżywiaj włosy – stosowanie wszelkiego rodzaju odżywek to zabieg, który można określić mianem bardzo powszechnego. W drogeriach znaleźć można setki różnych produktów do włosów, których celem jest odżywianie włosów. Można podzielić je na wzmacniające, regenerujące, nawilżające. Ponadto, podziału można dokonać pod względem kondycji włosów (do włosów zniszczonych, z łupieżem, przetłuszczających się itd.). Odpowiedni wybór zagwarantuje odpowiednie rezultaty.

  • Stosuj domowe maseczki, płukanki – choć przemysł kosmetyczny oferuje sporo rozwiązań dedykowanych dla włosów, to niezastąpione są domowe receptury przekazywane z pokolenia na pokolenia. Płukanki z ziół, maseczki drożdzowo-jajowe i kompresy naturalne – to wszystko sprawi, że Twoje włosy będą w bardzo dobrej kondycji.

  Polki największe problemy mają z pielęgnacją włosów zniszczonych i farbowanych. Poniżej prezentujemy szereg rad, które warto wykorzystać w pielęgnacji tego typu włosów.

  Pielęgnacja włosów farbowanych

  Kondycja włosów farbowanych bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Wynika to z faktu, iż zabieg koloryzacji ingeruje dosyć mocno w strukturę włosa. Zniszczenia spowodowane przez koloryzację sprawiają, że włosy stają się bardziej matowe, łamliwe i suche. Jak zapomnieć temu defektowi? Co zrobić, by móc cieszyć się pełnym i trwałym kolorem? Pielęgnacja włosów farbowanych jest nieco bardziej absorbująca od pielęgnacji włosów w naturalnym kolorze. Przede wszystkim, wiąże się z wykorzystaniem specjalistycznych kosmetyków w większej ilości.

  Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne przy pielęgnacji włosów farbowanych

  Mycie włosów

  Włosy należy myć, przy wykorzystaniu delikatnych preparatów (bez silnych detergentów, szampony bez SLS). Codzienną pielęgnację można ograniczyć do stosowania zmywalnej odżywki.

  Odżywianie włosów

  Powinno być realizowane zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Stosuj suplementy diety z biotyną oraz odżywki, które kompleksowo odżywią włosy zniszczone.

  Aby wybrać skuteczny produkt, korzystaj z rzetelnych rankingów: https://dbamozdrowie.org/tabletki-na-porost-wlosow/.

  Maskowanie włosów

  Kolejnym podstawowym zabiegiem jest stosowanie masek do włosów. Wykorzystuj te do włosów zniszczonych.

  Profilaktyka – klucz do sukcesu?

  Farbowane włosy trzeba nie tylko dodatkowo pielęgnować. Należy również zadbać o to, by nie były niszczone przez inne czynniki zewnętrzne. Najczęściej, do poważniejszych zniszczeń włosów przyczyniają się:

  • środki stylizujące (kosmetyki takie jak: żele, pianki, gumy)

  • urządzenia stylizujące (ciepły nawiew z suszarki, lokówki, prostownice)

  • złe warunki atmosferyczne (silne słońce, wiatr, kwaśne deszcze)

  Niezależnie od tego, czy Twoje włosy są farbowane, czy naturalne – musisz zadbać o to, by ograniczyć wyżej wymienione czynniki kształtujące zniszczenia.

  Farbowanie włosów, a dobór produktów

  Wybierając farby do włosów nie warto oszczędzać. Składy konkretnych specyfików są bardzo różne, a co za tym idzie – ich wpływ na strukturę włosa jest inny. Im lepszy produkt, tym potencjalne zniszczenia będą mniejsze. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet najdroższe farby wpływają destrukcyjnie na strukturę włosa.

  RELATED ARTICLES

  bcaa

  Aminokwasy BCAA – co to jest?

  Aminokwasy BCAA stanowią niezwykle ważny element suplementacji w diecie aktywnych osób. Te specyficzne białka mają bowiem ogromny wpływ na wiele procesów, a mianowicie: ułatwiają wzrost mięśni, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminują zmęczenie treningowe. Aminokwasy BCAA – co to jest? BCAA (Branched-Chain Amino…

  powiększanie biustu zabiegi

  Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja. W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas…

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *