Miliony ludzi doświadczają problemu jakim jest łysienie. Istnieje wiele czynników odpowiedzialnych za wypadanie włosów i proszę wierzyć czy nie – nie zawsze jest to starzenie się.

  • Nieodpowiednie odżywianie, a wypadanie włosów
   Częstym powodem wypadania włosów jest nieodpowiednia dieta. Co przez to rozumiemy? Nawet nasze włosy mogą zdradzić jakimi produktami się odżywiamy na co dzień. Spożywanie owoców i warzyw pozytywnie wpływa nie tylko na nasze ogólne zdrowie oraz skórę ale także na jakość włosów.

  • Wypadanie włosów w ciąży
   Kolejnym istotnym czynnikiem niekorzystnie wpływającym na nasze włosy jest ciąża i poród. Ciało kobiety zmienia się widocznie. Nabieramy więcej kilogramów, nasze hormony pracują tak jak same chcą czego powody są zmiany na tle emocjonalnym oraz zdrowotnym. Po porodzie kobiety często narzekają na wypadające włosy. Warto wtedy zastosować tabletki na wypadanie włosów, które zawierają same naturalne składniki.

  • Wypadanie włosów, a pielęgnacja i stylizacja włosów
   Niezwykle często wypadanie włosów uwarunkowane jest przez nieprawidłową stylizację. Środki chemiczne (lakiery, żele itd.) mają degradujący wpływ na kondycję włosów. Podobnie sytuacja ma się z używaniem lokówek, prostownic i suszarek.

  Oceń problem i przeciwdziałaj!

  Najważniejszym krokiem po zauważeniu, że nasze włosy są cienkie, łamliwie i wypadają z coraz większą częstotliwością jest realne ocenienie problemu. Oczywiście, nie warto wpadać w panikę gdy zauważmy na naszym grzebieniu lub szczotce raptem kilka włosów ponieważ zjawisko to występuję u 99% osób na cały świecie. Problem pojawia się, gdy dziennie znajdujemy nawet około 100 włosów.

  Włosy, podobnie jak istoty żywe mają swój własny cykl życia, który trwa około 2-5 lat. Włosy obumierają oraz wypadają co możemy zauważyć sami. Na miejscu starych włosów pojawiają się młode i zdrowsze. Warto więc czasem zaobserwować jak często i w jakich ilościach wypadają nam włosy by w odpowiednim czasie móc zareagować.

  Sprawdzone metody na wypadanie włosów: tabletki na włosy

  Jednym z rozwiązań, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród pacjentów zmagających się z nadmiernym wypadanie włosów są tabletki. Istnieje szereg różnych produktów, które są warte uwagi.

  W naszej ocenie, numerem 1 dla mężczyzn jest Profolan, o którym więcej przeczytać można między innymi tutaj: https://www.zadbanewlosy.pl/profolan-tabletki-na-wypadanie-wlosow-opinie-cena-sklad/.

  Natomiast jeśli chodzi o produkty dla kobiet, to zdecydowanie najlepsze opinie zbierają tabletki Locerin.

  Sprawdzone rozwiązanie na wypadanie włosów: przeszczep

  Wypadanie włosów to problem, który dosięga zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Jego leczenie może przybierać różne formy. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań oferowanych przez medycynę jest zabieg przeszczepienia włosów.

  Przeszczep włosów to zabieg chirurgii plastycznej, który polega na wszczepieniu mieszków włosowych z okolic ciała, które nie są narażone na wypadanie włosów. Osoby, które podejmują się takiego zabiegu zazwyczaj zmagają się z łysieniem androgenowym. Z tym typem łysienia najczęściej mają do czynienia mężczyźni, gdyż hormon androgen jest hormonem męskim. Zabieg przeszczepu włosów niekoniecznie podlega tylko głowie, wiele kobiet decyduje się na przeszczep włosów brwi, rzęs, brody oraz klatki piersiowej.

  Cena przeszczepów włosów zależy od zaawansowania łysienia oraz od miejsca, w którym ma nastąpić wszczepienie mieszków włosowych.

  Jakie mamy metody przeszczepu włosów?

  Pierwszą dość popularną metodą jest tak zwana metoda strip. Specjaliści pobierają pasek skóry owłosionej z okolicy tylnej lub bocznej głowy. Za pomocą nici kosmetycznych zszywają brzegi rany. Wycięty fragment jest dzielony na małej wielkości przeszczepy, które zawierają mieszki włosów. Zdaniem chirurgów, metoda ta jest szybka w wykonania i dzięki niej można uzyskać naprawdę dużą ilość przeszczepów. Jedyną wadą jest pozostawiona blizna w miejscu zszycia skóry.

  Drugą równie popularną metodą jest metoda FUE. Podczas tego zabiegu specjalista pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe za pomocą małego i cieniutkiego narzędzia. Przeszczepy umieszczane są w okolicy biorczej. Ten zabieg wykonywany jest rzadko i nie często polecany jest przez chirurgów ponieważ zdecydowanie dłuższy jest zabieg procedury niż w przypadku metody strip. Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszy wśród mężczyzn, którzy od dawna zmagają się z łysieniem a ich odbicie w lustrze powoduje złe samopoczucie a nawet depresje.

  RELATED ARTICLES

  bcaa

  Aminokwasy BCAA – co to jest?

  Aminokwasy BCAA stanowią niezwykle ważny element suplementacji w diecie aktywnych osób. Te specyficzne białka mają bowiem ogromny wpływ na wiele procesów, a mianowicie: ułatwiają wzrost mięśni, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminują zmęczenie treningowe. Aminokwasy BCAA – co to jest? BCAA (Branched-Chain Amino…

  powiększanie biustu zabiegi

  Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja. W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas…

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *