Bezsenność to choroba XXI wieku. Dotyka zarówno starszych, jak i zupełnie młodych ludzi. Często jedynym ratunkiem są tabletki nasenne bez recepty. Pomagają szybko zasnąć, nawet jeśli w głowie mamy pełno niepokojących myśli. Trzeba jednak wybrać preparat, który faktycznie wyróżnia się skutecznością.

  Skąd biorą się problemy ze snem?

  O zaburzeniach snu mówimy, gdy występuje przynajmniej jeden z poniższych czynników:

  • Trudność z zaśnięciem wieczorem
  • Zbyt wczesne pobudki
  • Częste wybudzanie się w ciągu nocy

  Taki sen nie przynosi oczekiwanej regeneracji organizmu. W rezultacie budzimy się zmęczeni, mamy kłopoty z pamięcią i koncentracją. Jesteśmy rozdrażnieni, nadwrażliwi, a nawet agresywni. Gorzej radzimy sobie ze stresem i jesteśmy mniej wydajni. Na dłuższą metę zaburzenia snu mogą doprowadzić do poważnych problemów z układem sercowo-naczyniowym i układem nerwowym.

  Najczęstszą przyczyną problemów ze snem jest stres. Nie bez wpływu na nocny odpoczynek mają też nasze codzienne zwyczaje. Nieodpowiednie odżywianie, brak ruchu, picie zbyt dużej ilości kawy, używanie urządzeń elektronicznych do późnych godzin nocnych – wszystko to nie sprzyja higienie snu. Wielu z nas w tygodniu śpi po 4-5 godzin, a potem próbuje „nadrobić” braki w weekend. Niestety, to tak nie działa. Nieregularność to prosta droga do zaburzeń snu i bezsenności.

  Tabletki nasenne bez recepty – które działają

  Substancje zawarte w tabletkach nasennych tonizują układ nerwowy. W rezultacie zasypiamy szybciej, a sen przynosi spodziewane odprężenie. Ale uwaga! Nie wszystkie preparaty mają tak samo korzystny wpływ na nasz organizm. Wiele z nich wprawdzie pomaga zasnąć, jednak sen ten jest niskiej jakości. Nie przynosi spodziewanej regeneracji.

  Aby uniknąć sytuacji, w której śpimy, a się nie wysypiamy, sięgnijmy po tabletki nasenne bez recepty o naturalnym składzie. Opiera się on na ziołach i wyciągach roślinnych. Suplementy takie zawierają m.in. ekstrakty z liści melisy, szyszek chmielu zwyczajnego, owoców głogu, kwiatostanu lipy itp. Nie powodują one „sztucznego” zaśnięcia. Przeciwnie, uspokajają i wyciszają, dzięki czemu pomagają zasnąć w sposób spokojny i naturalny. Co więcej, zawarte w nich substancje wspomagają regenerację układu nerwowego, dzięki czemu redukują skutki zmęczenia i poczucia znużenia.

  Melatolin Plus – bezpieczny i skuteczny

  Niektórzy sądzą, iż rzeczywisty efekt mogą przynieść wyłącznie leki na receptę przepisane przez lekarza. Pamiętajmy jednak, iż nadużywanie ich może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Gdy je odstawimy, bezsenność wróci ze zdwojoną siłą. W rzeczywistości leki na receptę przepisuje się wyłącznie przy zdiagnozowanych, poważnych zaburzeniach snu.

  Jednym z najskuteczniejszych preparatów zawierających tabletki nasenne bez recepty jest Melatolin Plus. Zawiera aż 10 składników pochodzenia naturalnego, wykazujących wyjątkowe działanie w walce o zdrowy sen.

  W składzie tabletek Melatolin Plus znalazły się:

  • Melatonina
  • Ekstrakt z melisy lekarskiej
  • Tryptofan
  • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy
  • L-teanina
  • GABA (kwas gamma-aminomasłowy)
  • Ekstrakt z szyszek chmielu
  • Ekstrakt z ziela rumianku pospolitego
  • Ekstrakt ze słupków kwiatu szafranu
  • Witamina B6

  Te naturalne składniki wpływają pozytywnie na organizm, dzięki czemu sen przychodzi szybciej i jest wysokiej jakości. Wszystkie są bezpieczne, a przy tym wyróżniają się wysoką skutecznością.

  Tabletki nasenne bez recepty Melatolin Plus przynoszą oczekiwany efekt już po pierwszym zastosowaniu. Aby osiągnąć stan optymalny, należy przyjmować 2 kapsułki rano i wieczorem, popijając dużą ilością wody.

  A co z uzależnieniem?

  Niektórzy boją się przyjmowania tabletek nasennych z obawy przed uzależnieniem. Zastanawiają się, czy organizm przyzwyczajony do „wspomagania” będzie w stanie zasnąć, gdy zdecydujemy się na odstawienie tego typu środka. Pamiętajmy jednak, że preparaty takie jak Melatolin Plus działają w naturalny sposób, regulując czynność układu nerwowego. Jeśli zadbamy przy tym o regularność snu i uda nam się zniwelować stresujące czynniki, tabletki nasenne będzie można spokojnie odstawić. Bez konsekwencji w postaci uzależnienia. To najlepszy sposób na pozbycie się problemów ze snem!

  RELATED ARTICLES

  bcaa

  Aminokwasy BCAA – co to jest?

  Aminokwasy BCAA stanowią niezwykle ważny element suplementacji w diecie aktywnych osób. Te specyficzne białka mają bowiem ogromny wpływ na wiele procesów, a mianowicie: ułatwiają wzrost mięśni, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminują zmęczenie treningowe. Aminokwasy BCAA – co to jest? BCAA (Branched-Chain Amino…

  powiększanie biustu zabiegi

  Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja. W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas…

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *