Muay Thai (tajski boks) to niezwykle popularna sztuka walki. Kładzie nacisk między innymi na: walkę w klinczu, uderzenia łokciami, kolanami i pięściami.

  Muay-Thai – sport rodem z Tajlandii?

  Nazwa „Muay Thai” mogłaby wskazywać na to, że ta sztuka walki wywodzi się z Tajlandii. Nie ma jednak żadnych źródeł, które mogłyby potwierdzać to założenie. Mimo to, obywatele Tajlandii bardzo często chełpią się tym, iż Muay Thai to ich sport. Wynika to z faktu, iż Muay Thai był trenowany przez wojsko Tajlandii. Określa się go mianem sportu narodowego.

  Według najstarszych historycznych zapisków, Muay Thai uskuteczniano już w XIII wieku. Wówczas to w walce wręcz wykorzystywano szereg elementów dzisiejszego tajskiego boksu.

  Ringowe reguły wykształcały się przez kilkaset lat. Dopiero w XIX wieku sporządzono jednolite zasady walki. Z kolei na początku XX wieku, ustalono że walki odbywać się będą na platformach z linami (dzisiejsze ringi).

  Muay-Thai – wysoka urazowość

  Muay Thai to sztuka walki określana mianem „krwawego boksu”. Bardzo wysoka urazowość to jedna z tych cech, które nieco odstraszają śmiałków. Wszak, porządne uderzenie łokciem lub kolanem potrafi wyrządzić naprawdę wiele szkód.

  Trening co prawda przeprowadzany jest w ochraniaczach i kaskach, ale… nadal można wyjść z niego mocno poturbowanym. Mówią o tym zarówno zawodnicy, jak i trenerze.

  Muay-Thai jest zatem sportem tylko i wyłącznie dla najtwardszych. Jeśli obawiasz się podbitego oka, przegryzionej wargi, czy obolałego korpusu – to z całą pewnością nie jest sport dla Ciebie.

  Muay-Thai – skuteczny w ataku, jak i obronie

  Mimo wysokiej urazowości Muay-Thai zdaje się być sztuką walki, która ma mnóstwo zwolenników. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w ataku, jak i samoobronie. Elementy Muay Thai wykorzystywane są przez zawodników MMA, co jest najlepszą rekomendacją dla skuteczności tego rozwiązania.

  Muay-Thai opiera się na walce w tzw. klinczu – zarówno w parterze, jak i stójce. Pozwala unieszkodliwić atakującego i oddać skuteczne ciosy (głównie łokcie, kolana, pięści).

  Muay-Thai – dlaczego warto? Dla kogo?

  Ogromna popularność Muay Thai nie bierze się znikąd. To rozwiązanie, które gwarantuje świetne rezultaty – zarówno na ulicy, jak i w ringu. Muay Thai bazuje na dosyć dużej dynamice, dlatego też przygotowanie motoryczne jest niezwykle ważne. Kluczowa jest również duża siła (szczególnie przydatna w klinczu).

  Bez cienia wątpliwości, nauka tej sztuki walki niesie za sobą mnóstwo korzyści. Repertuar ciosów i chwytów jest ogromny, co pozwala wybrnąć z niemalże każdej opresji. Czy warto? Oczywiście. MuayThai to sztuka walki o ogromnym potencjale.

  Muay Thai – popularność zaowocowała powstaniem PZMT

  Co ciekawe, Muay Thai jest tak popularny, że doczekał się stworzenia Polskiego Związku Muay Thai. Współpracuje on między innymi z: EMF – European Muaythai Federation, IFMA – International Federation of Muaythai Amateur, a także WMC – World Muaythai Council.

   

  RELATED ARTICLES

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  piersi

  3 najlepsze metody na powiększenie biustu

  Posiadanie większego biustu to marzenie, które postanawia urzeczywistnić wiele kobiet. W tym celu, Panie wykorzystują wiele rozmaitych metod. Dzisiaj pragniemy przedstawić zdecydowane TOP 3 jeśli chodzi o zabiegi powiększania biustu, a mianowicie: Lipomodeling Kwas hialuronowy Implanty piersiowe Lipomodeling na powiększenie piersi Lipomodeling to metoda powiększania…

  mma

  Dlaczego MMA w Polsce jest aż tak popularne?

  MMA, a właściwie Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki to sport, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszak, MMA to gwarancja świetnego widowiska, ogrom stosowanych technik oraz niewiele ograniczeń. Rozwój MMA ukierunkowany jest w celu zapewnienia jak najlepszego „show” dla oglądających. Z tego też…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *