MMA, a właściwie Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki to sport, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszak, MMA to gwarancja świetnego widowiska, ogrom stosowanych technik oraz niewiele ograniczeń.

  Rozwój MMA ukierunkowany jest w celu zapewnienia jak najlepszego „show” dla oglądających. Z tego też względu cała „otoczka” wokół walki ma charakter niemałego „teatru”. Zawodnicy – mimo że prywatnie nie mają do siebie urazy – kreują spór, który jest podstawą do walki. Rzecz jasna, takie fighty często przeplatane są z czysto sportowymi walkami.

  Historia MMA

  MMA to dyscyplina sportowa, której początki można było zaobserwować już wiele lat temu. Przed wiekami realizowano turnieje opierające się na elementach boksu oraz zapasu. Nie mniej jednak, takowe zawody mają niewiele wspólnego z dzisiejszym MMA.

  Współczesne MMA wywodzi się prawdopodobnie od brazylijskich turniejów vale tudo organizowanych w latach 20-tych ubiegłego wieku. Mają również wiele wspólnego z zawodami kakutougi, które realizowane były na terenach Japonii w latach 70-tych.

  Popularyzacja MMA na świecie miała miejsce na przełomie wieku. W 2000 roku walki dwóch największych organizacji (PRIDE i UFC) zostały transmitowane na szeroką skalę. Sport ten szybko zyskał wielu zwolenników, co przyczyniło się nie tylko do rekordowych oglądalności, ale także zwiększenia zainteresowaniem sztukami walki.

  Popularyzacja sportu w Polsce – KSW

  W Polsce, MMA zyskało na popularności za sprawą organizacji KSW, która to – wraz z telewizją Polsat realizuje gale MMA na bardzo dużą skalę. W pojedynkach uczestniczą nie tylko gwiazdy z Polski, ale także wojownicy z innych krajów. Coraz częściej, na polskich galach pojawiają się także zawodnicy z UFC.

  Popularyzacja MMA w Polsce doprowadziła do ogromnego wzrostu ilości osób trenujących sztuki walki. KSW za sprawą takich postaci jak Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski czy Karol Bedorf – zachęciło Polaków do uprawiania tego sportu.

  KSW – Konfrontacja Sztuk Walki

  Pierwsza gala KSW miała miejsce w warszawskim hotelu Marriott. Założona przez Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego organizacja – wyróżniała się tym, iż była publikowana w telewizji. Transmisje początkowo przeprowadzał Polsat Sport. Z czasem jednak, popularność gali na tyle wzrosła, że zdecydowano się ją transmitować w głównej telewizji Polsatu.

  Dzisiaj KSW jest na tyle popularne, że galę obejrzymy tylko i wyłącznie przy pomocy systemu PPV (pay per view).

  FAMME MMA

  MMA w Polsce traktowane jest nie tylko jako dyscyplinę czysto sportową. To także, doskonały pomysł na – mówiąc kolokwialnie – wyrównanie rachunków. Wszak, jest to sztuka walki w której dozwolone są niemal wszystkie techniki nie wykorzystujące sprzętu i narzędzi.

  Organizacja FAME MMA w Polsce to niejako miejsce realizacji tzw. Freak-Fightów, czyli walk w których poziom czysto sportowy nie jest kluczowy. W chwili obecnej, Fame MMA zorganizowało dwie gale, gdzie uczestnikami były osoby zajmujące się tworzeniem video-materiałów w serwisie YouTube.

  Formuła bardzo szybko znalazła uznanie w oczach wielu osób. Społeczeństwo świetnie przyjęło FAME MMA, czego najlepszym dowodem była bardzo wysoka oglądalność mimo że transmisja była dostępna tylko w formie PPV.

  Oczywiście, Fame MMA nie może być traktowane jako alternatywa, czy też rywal dla największej polskiej federacji – KSW, nie mniej jednak, stanowi doskonałą rozrywkę dla wielu Polaków. Skąd taka sympatia do Fame MMA?

  Z całą pewnością, jednym z kluczowych powodów jest tzw. „show”, które realizują osoby uczestniczące w wydarzeniu. Barwne postaci, konferencje prasowe, ważenia i wizyty z kamerą – to wszystko sprawia, że opinia publiczna w mniejszym lub większym stopniu żyje konkretnym sporem.

  Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że Fame MMA ma mało wspólnego z prawdziwym MMA. Uczestnicy rzadko kiedy znają podstawowe techniki. Nazwa organizacji odwołuje się jednak do MMA, bo walki prowadzone są właśnie w tej formule.

  RELATED ARTICLES

  bcaa

  Aminokwasy BCAA – co to jest?

  Aminokwasy BCAA stanowią niezwykle ważny element suplementacji w diecie aktywnych osób. Te specyficzne białka mają bowiem ogromny wpływ na wiele procesów, a mianowicie: ułatwiają wzrost mięśni, przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz eliminują zmęczenie treningowe. Aminokwasy BCAA – co to jest? BCAA (Branched-Chain Amino…

  powiększanie biustu zabiegi

  Zabiegi medycyny estetycznej na powiększanie piersi

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest powiększanie biustu. Szacuje się, że większym zainteresowaniem jeśli chodzi o zabiegi estetyczne, cieszy się tylko liposukcja. W salonach medycyny estetycznej zwykle dostępne są trzy formy powiększania biustu, a mianowicie: lipomodeling (powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową), kwas…

  odchudzanie

  Jak powinno wyglądać odchudzanie bez diety?

  Zgrabna, szczupła figura to domena atrakcyjności. A dla bycia atrakcyjną, kobiety potrafią naprawdę wiele poświęcić. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele z nich podejmuje trudy odchudzania i kształtowania fit-sylwetki. Niestety, część z Pań nie ma w sobie tak ogromnej ambicji i chciałaby schudnąć…

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *